Упис првака 2020

Упис у средње школе ове године ће моћи да се обави и електронским путем, а та услуга биће доступна родитељима на порталу еУправа од 9. јула.

С обзиром на тренутну епидемиолошку ситуацију школа препоручује  упис електронским путем.

Потребно је само да родитељи или старатељи ђака имају креиран налог на овом порталу и да покрену услугу. Налог је потребно отворити пре почетка уписа, јер је пре коришћења налога потребно добити одобрење, којим се потврђује идентитет корисника.

Детаљан начин регистрације је описан на порталу еУправа.

Целокупна процедура уписа обавља се електронским путем (од попуњавања и подношења пријаве за упис до нотификације да је упис комплетиран), тако да ученици и њихови родитељи не треба да долазе у школу, нити да лично прилажу била каква документа.

Поред електронског, постоји и могућност да ђаци или родитељи упис обаве у самој школи. Упис ће бити омогућен 9. и 10. јула, од 8 до 15 часова.

НАПОМЕНА: Приликом уписа на природно математички смер или билингвални смер потребно је, осим изборних предмета, одабрати и један од понуђених изборних програма. Више о изборним програмима које нуди Гимназија прочитајте у чланку
Изборни програми за први разред